چطور بالابود خود را به صورت قانونی از همکار یا مشتری بگیریم؟

 
 

 

چطور از همکاران مون یا به طور کلی از متعاملین مون بالابود یا اوور یا شیرینی یا حق کارگزاری و… چیزهای مختلفی بهش میگن رو به صورت قانونی دریافت کنیم؟

برای این کار ما نیاز به یک عقد جعاله یا قرارداد جعاله داریم.

 

اوور یا بالابود یا به طورکلی جعاله در متون حقوقی به عقدی گفته می شود که یک نفر برای نفر دیگر کاری رو انجام بده در قبال اون مزدی دریافت نماید.

شما به عنوان مشاور املاک و به عنوان کسی که خدماتی را دارید به شخصی عرضه می کنید می تونید از یک قرارداد جعاله استفاده بفرمایید.

برای این کار شما باید یک مبلغ مشخصی را در نظر بگیرید و با طرف مقابل به توافق برسید که به اون حالا یا بالا بود میگن یاور میگن یا شیرینی میگن یا چیزهای مختلفی بهش اطلاق میشه این را در نظر می گیرید.

انواع جعاله

بعد از مشخص کردن مبلغ دلیلش هم باید مشخص بشه که به چه دلیلی این کار رو میخوای انجام بدی یعنی خدماتی که میخوای انجام بدی چی هست  و بعد از این هم باید عقد جعاله رو با همدیگه بنویسید.

 

زمان امضا شدن این قرارداد جهان هم معمولاً یا نیم ساعت قبل از اینکه خود قرار بیع رو انجام بدید به امضا میرسونند  تا شما خدای نکرده حقوقتون ضایع نشه.

و قانون هم طبق ماده ۵۶۱ مدنی از شما پشتیبانی میکنه و شما هم میتونید از همکارتون این مبلغ بالا بود رو بگیری و هم از مشتری تون می تونید بگیرید ولی به شرط اینکه یک خدمات قابل قبولی برای آنها داشته باشید یعنی که یکی روی زیر قیمت تولید براشون بخرید که برای خدمات ارزش افزوده را برای آنها بتونید داشته باشید نه اینکه از این دست به خرید و به آن دست گرونتر بفروشید این رو من زیاد باهاش موافق نیستم و سعی کنید یک خدماتی داده بشه

و در این صورت بالا بودن گرفتن کاملا حلال و هیچگونه مورد قانونی هم نداره و خیالتون راحت و مبلغی که میگیرید نوش جونتون

 

عقد جعاله

خوبی که این قرار داده جعاله  اینه که غیر از اینکه اتحادیه محترم املاک طرف شما هست و از حقوق شما پشتیبانی میکنه دادگاه محترم هم این قرارداد را کاملاً به رسمیت می شناسه و اونجا هم شما می توانید کاملاً از حقوق خودتون دفاع کنید.

 

در این قرارداد جعاله شما به عنوان کسی که کاری رو داره انجام میده نقش تون میشه عامل از شما و کسی که از شما کاری رو درخواست کرده میشه جاعل و کاری که درخواست انجام شده میشه جعل

 

برای اینکه یک قرارداد جعاله رو به صورت کامل خودتان داشته باشید و در مواقع نیاز و بدون دردسر کپی بگیرید و از اون استفاده بکنی و جای خالی ها را پر کنید میتونید به واتساپ من یک پیام بفرستید با مضمون این که نیاز به قرارداد جعاله دارید و براتون ارسال می کنم همچنین پایین همین صفحه که در این ویدیو رو داخلش می بینید هم یک نمونه از عقد رو من گذاشتم برای دانلود و اونجا هم میتونید دانلودش کنید و از اون استفاده بکنید

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 450 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها